Pozor na prudké starty

Nauč se odhadovat své síly a „nepřepálit se“

Jak to máš s prudkými starty ty, najdeš se v některé z možností?

  • Prudké starty - to jsem celá já, ráda se pouštím do nových věcí a klidně se do nich vrhnu po hlavě a že to někdy nevyjde - to přece vůbec neva! asi mě na tom nejvíc baví ta novota.
  • Dříve to bylo nevědomé, se mi to tak dělo a vypálila jsem vpřed jak tygr. Teď umím i krok, dva zpět jako rak.“
  • Mám tendence nadšeně vybíhat na každou „startovní pistoli” a často pak zjišťuju, že to ani nebyl můj závod, že jsem si jaksi nezjistila, co to bude obnášet, přecenila se a často, že vlastně vůbec nevím, proč běžím.
  • Nejsem mistr prudkých startů, většinou raději postupně, pozvolna.
  • Prudké starty jsou u mě běžné, ale zároveň to většinou dám i do konce. Neumím si říct „dost“ a užívat si, ne jen makat.

  • Mně dává velmi dobrou zpětnou vazbu tělo: „ANO, tohle sis myslela a připravila, ale ještě není uplně ten pravý čas." Všechno jen na co mám energii a nemusí to být stoprocentní do detailů. 
  • Mám tendence dělat 1000 věcí naráz a nevím co dřív. Přitom zároveň cítím, že ale musím přibrzdit a spíš možná počkat až přijde něco, co mě opravdu osloví naplno tak, že nebudu moct couvnout... ale zase jak poznám že to je to správný pro mě?
  • Neumím moc dávat věci do hmoty. Tak mi to spíš pak uteče. A taky mi chybí energie, nebo chyběla.

...všechny tyto možnosti jste shrnuli vy sami v úvodním sdílení. Neuvěřitelné, jak obrovská pestrost. Co bytost to možnost. Wow.

Ať reaguješ jakkoli, je to tvá přirozenost a NENÍ na ní NIC špatně.

Teď si jen můžeš zkusit více rozšířit svou paletu možností a možná kromě zapálení do toho, na co se chceš vrhnout, se také zastavit a zvědomit, jestli se zase nechceš jen pustit do nějakého závodu, který vlastně nechceš ani běžet. Nebo s rozvahou zhodnotit, že se ti nápad líbí, ale chceš si ho např. užít v jiném a pro tebe příjemnějším tempu.

Zvědom si, jaký jsi měl/a den? Byl dynamický? Dovol si pozvolný dojezd. Naopak pokud jsi měl/a málo pohybu, klidně vstaň a můžeš u provázení volně chodit, vlnit se... A samozřejmě si můžeš také udělat pohodlí 🙂 a zachumlat se ✨

Audio k poslechu

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Harmonizační nahrávka - výživa pro tvou duši

Pusť si mé provázení a nech se vést svou vnitřní moudrostí přesně tam, kam teď potřebuješ. ✨

Délka 42 minut

Vaše uvědomění ze společného setkání

Gábi: „Všechno má svůj čas a přijde v době, kdy má úplně samo. Hlídala jsem se: „Drž se od toho dál Gábino a nerejpej.“
Najednou nemám potřebu růst rychle, bylo to plynulé. Já jsem prostě nic nedělala, NIC. Jenom jsem se nechala bejt. Jenom jsem byla a najednou jsem byla krásná.“

Zuzka: „Tak mně se to musim říct líbilo celé, a jak je to všechno rozmanité a vlastně přirozené a normální :-)“

Štěpánka: „Já si uvědomila spojitost s přírodou, s pevnými kořeny v zemi.“

Hana: „V závěrečném sdílení jsem snad u každé vnímala něco, s čím jsem souzněla a představa čeho mě hřála - ochranná kůra u Verčina stromu, krásný vzrostlý Evčin buk se silnými kořeny, který ví, kdy je ten správný čas,... Děkuju moc za vše.“

Štěpánka: „Jak moc důležité je pro mě slunce a teplo a že teď je jaro a příroda se probouzí a často to ještě vypadá, že se nic neděje, když neraší nové zelené listy, ale ono se děje toho spousta, ale je to uvnitř rostliny a zatím to my nevidíme. Stejně jako já, pracuji, ale není to ještě navenek tak moc vidět.“