V novém roce… vykročit JINAK

1.1. 2023Silvie Šabacká623x

Je 1. ledna Nový rok. Novoroční předsevzetí mi nikdy dlouho nevydržela. Prvotní elán často vyprchal už po měsíci a zůstal jen nepříjemný pocit, že jsem zase něco nezvládla, neumím si svůj den zorganizovat a dostát svým závazkům.
Až po delší době jsem přišla na to, že ona předsevzetí byla příliš velká nebo jich bylo příliš mnoho najednou a opravdu začlenit je do svého každodenního dne by bylo hodno Mistra. A proto jsem to nezvládala. Ne proto, že bych byla neschopná, ale bylo toho zkrátka moc. A já nejsem žádný Mistr, ale jen obyčejná žena, máma.
Začala jsem se učit rozeznávat nereálné požadavky (mé i mého okolí), které mě v konečném důsledku jen hnaly do větší akce a výkonu (i když se jednalo o věci, které mi měly pomáhat). A začala jsem si razit svou vlastní cestu, ve které to chci JINAK. Ohleduplněji a zdravěji.

Vykroč do nového roku ohleduplněji k sobě a zdravěji.
BEZ TLAKU, mega předsevzetí a vision boardů či propracovaných to-do listů.

Jestli i vaše novoroční předsevzetí končívají fiaskem a nebo jste už možná rezignovali na to si nějaká do Nového roku dávat, mám pro vás malou inspiraci. Ráda si už totiž věci zjednodušuju, odlehčuju a v tom mi vždy obrovsky pomáhá, když se zaměřím jen na JEDNU JEDINOU VĚC.

Jakou kvalitu, rozpoložení, byste si pro sebe, opravdu ze srdce přáli?
Na jakých vlnách byste rádi pluli celý letošní rok?

Mrkněte na můj první novoroční dárek – jednoduchý kreativní list 💜
(ke stažení pdf souboru stačí kliknout na obrázek či odkaz níže)

Až najdeš onu JEDNU KVALITU roku, na které chceš plynout, můžeš si jí ukotvit ve hmotě a na mém lednovém večerním semináři si vlastnoručně vytvořit barevný podporující plakátek – nádherným kaligrafickým písmem (neboj, vše pro tebe předem a na míru nachystám, ty si budeš jenom hrát s barvičkama).
Nebo udělat další krůček ke svým snům – inspiraci, jak na to, jak jinak než láskyplně a bez zahlcování, najdeš v mém starším a také velmi oblíbeném novoročním článku Jak proměnit sen v realitu.

Vykročila na cestu životem, kde nemusí volit kompromisy, kde už nemusí dělat nic na sílu, přes sebe, kde se nemusí snažit, aby se jednou někdy v budoucnu cítila šťastná a naplněná.
V zimě r. 2015 se totiž na výcviku Somatic experiencing® rozhodla, že chce být HNED TEĎ emocionálně stabilní a šťastná. Toto rozhodnutí radikálně proměnilo její život. A ona zjistila, že když zaměří pozornost na své zdroje, pak bez ohledu na to, jak náročné období zrovna prožívá, může být ZÁROVEŇ spojena s tím, co jí přináší radost a hlubokou vnitřní spokojenost.

Cestu k tomuto velkému triumfu teď s velkým nadšením ukazuje i svým klientkám a klientům. Ať v rámci individuálních sezení nebo na seminářích a ženských kruzích.
Někdy stačí tak málo, jen přehodit výhybku v hlavě :)

Silvie je také spolu-autorkou láskyplného průvodce Péče o jizvy. Baví ji propojovat vše dobré a zdrojující, ať už v jednom lidském těle, či v širší síti skvělých lidí, proto je také zakladatelkou centra osobního rozvoje Cesta integrity v Brně.

Můžete jí napsat na mail Jsem@VeSvemTeleDoma.cz nebo se přidat do její Facebookové skupiny: Útočiště.
Komentáře