Vaginální mapování

Ženské pohlaví spolu s dělohou je malý vesmír.

Vaginální mapování je jednou z řady technik práce s tělem v rámci profese Sexological bodywork, o které se poslední dobou hodně mluví a láká více a více žen. Může velmi napomoci v rozvoji ženské sexuality, ale ne vždy je tělo ženy připraveno na intimní práci nebo na ní není připraveno hned.

Komu může vaginální mapování pomoci?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Vaginální mapování ano či ne

Pokud si v běhu rodinného života neumíš najít ani chvilku pro sebe, aby se tvé tělo mohlo uvolnit, myslíš, že léčení intimity ti v tom pomůže?

Pokud nemáš chuť na milování s partnerem, opravdu věříš, že to je jen a pouze tvou “chybou”?

Ženské pohlaví (chceš-li raději líbivější sanskrtský výraz jóni) spolu s dělohou je malý vesmír. Je v něm uložena ženská moudrost i smyslnost, ale také bolestivé či nepříjemné prožitky (bolestivá menstruace, lékařské zákroky, necitlivé milování, problematický porod...). Někdy je bolest tak veliká, že se proti ní obrníme, což v řeči těla znamená, že na daném místě znecitlivíme. Často se děje to, že necitlivost přichází pomalu a nenápadně – s každým milováním, kdy tě něco zabolí a ty to přejdeš s tím, že „to vydržíš“.

Výsledkem je, že cítíš, že tvůj potenciál být v radosti, zářit a prožívat rozkoš je větší, ale nevíš jak na to a tedy k tomu nedokážeš vést ani svého partnera.

Nejlepším způsobem, jak uvolnit bolest a znovu oživit tato znecitlivělá intimní místa, může být právě vaginální mapování – velmi silná a účinná technika, která díky doteku a zaměření pozornosti k danému místu doteku, může velmi účinně napomoci zvýšit citlivost a vnímavost, uvolnit zatnuté poševní svaly či rozpustit bolest zjizvené tkáně. A právě proto, že je tak silnou technikou, nemusí být jednoznačně hned pro všechny.

Může se také stát, že tvá sexualita se naprosto promění i po sekci – důvod je nasnadě – jizva (a tedy často ztuhlá a znecitlivělá tkáň) v podbřišku je opravdu jen pár centimetrů od míst, kde je ukrytý zdroj vnitřního ženského potěšení (G oblast ukrytá za stydkou kostí Venušina pahorku). Potom je dobré se nejdříve pověnovat bříšku a císařské jizvě a pokud budeš vnímat, že je to stále potřeba, až následně jizvu a necitlivou tkáň rozmasírovat také “zevnitř” pomocí vaginálního mapování.

Ale! pokud máš dlouhodobý problém se dostat z hlavy do těla, neznáš svůj rytmus a nedokážeš si uvědomit natož říct, co by se ti líbilo, milování zařazuješ jen kvůli partnerovi a už si nepamatuješ, kdy naposledy ses mohla uvolnit a užít si přítomný okamžik, pak je více než zřejmé, že když se neuvolní tvé tělo, neuvolní se ani tvá jóni, aby tě následně mohla dovést i k extatickým prožitkům. Jednoduše řečeno, když nezvládáš užívat si ani pohlazení na těle, vaginální mapování to mávnutím kouzelného proutku nezmění, ale naopak potřebuješ nastolit svůj vztah k sobě, ke svému tělu a dotekům od základů díky jiným způsobům body-terapie.

Pokud klientka přichází s tím, že chce vyzkoušet vaginální mapování, je velmi důležité si uvědomit, že je to “jen” technika zařazená do komplexnějšího rámce jednoho sezení.

Dovedeš si představit, že bys přišla do neznámého prostředí k ženě či muži, které vidíš poprvé v životě, lehla si na masérský stůl a hned bys přistoupila k intimní práci?

Možná jsme na to “zvyklé” z gynekologických vyšetření, ale určitě to není způsob, který by podporoval to, abychom zůstávaly v kontaktu samy se sebou. Ženské tělo potřebuje hodně času, jemnosti a důvěry, díky kterému se může postupně otevírat. Pro mě osobně je stěžejní, abys každému dalšímu kroku dokázala na všech rovinách říct své ANO. Pokud jsi nervózní, nepůjdeme dál, dokud se tvá nervozita a strach nepromění. Je tedy možné, že i přesto, že svou myslí víš, že bys ráda vyzkoušela vaginální mapování, tvé tělo možná bude potřebovat několik sezení, než tomu řekne ANO. Proto nenabízím čistě jen vaginální mapování, ale cestu objevování sebe sama a komplexní přistup ke tvému tělu v rámci sezení Probuzení a léčení ženské intimity. Více o vaginálním mapování v článku Vaginální mapování - kdy Ano a kdy naopak NE.

Reference

Silvi, včera v noci jsem na sobě aplikovala Tvou metodu, 4 hodiny to trvalo! Při setkání s bolestmi se uvolnilo hodně zloby! Pak dnes ráno chvilečka dodělávky a zmizela stálá bolest hrudní páteře! Zázračná hloubka! Díky
ÁgiPo přednášce o Léčení jizev
Mně i jizvě se daří dobře, ještě ve mně doznívá masáž.... A hlavně mám najednou pocit nějaké větší vnitřní síly a pohody, nejsem „přepůlená“ 😉 Doma si jizvičku masíruji, nebo aspoň hladím, rituál jsem si ještě nezavedla, ale dělám to pravidelně i intuitivně 🙂 Nějak se teď ráda hladím.
KláraLéčení jizev
Je to jako bych chtěla plout na člunu na moři, ale ten člun byl vyfouknutý... A teď se mu naplnila jedna kapsa 🙂
ŠtěpánkaProbuzení ženské intimity