INDIVIDUÁLNÍ SEZENÍ

Nastolit harmonii mezi myslí a hlavou

Při individuálních sezeních se s klienty zaměřuji především na prožívání těla a probouzení těla a ženské intimity.

Můj přístup

Co nám může přinést obyčejné zaměření pozornosti?

O našem těle jsme zvyklí přemýšlet často jen v souvislosti bolesti a takzvaných "bloků". Na mou otázku: "Co cítíte v těle?" dostávám velmi často odpověď: "Dobrý, nic mě nebolí...", až je to zarážející. Ale co skutečně se v našem těle děje? Co čmuchají naše buňky, kde uvnitř nás je ten impuls, který říká "Brrr, couvej, toto se mi vůbec nelíbí." a nebo "Ano, ano, tohle mi dělá radost a toto mi dává smysl."?

Miluji souvislosti, propojování jednotlivosti do jednoho celku, ukazování toho, že problém často vzniká někde jinde než ho pociťujeme. Miluji objevování toho, jak naše tělo funguje, hledání toho zámku a klíče ke změně.

Věřím v harmonii, černá není bez bílé, je-li v těle bolest a stažení, pak tam musí být také radost a uvolnění, prostě musí :) A když tyto dva póly najdeme a jen je bez ovlivňování sledujeme, stene se zázrak – otevře se nám celá paleta duhy a tím i nekonečná škála možností.

Chci, aby naše děti vyrůstaly vedle dospělých bytostí, které je mohou učit moudrosti života, protože ji sami cítí a žijí.

Prožívání svého těla

Tělo nezapomíná aneb jak díky práci s tělem obnovit vnitřní spokojenost, radost a podpořit proces léčení.

Co je "somatic experiencing®"?

Somatické prožívání je metoda sledování našich přirozených tělesných reakcí vedoucí k hlubokému porozumění tomu, jak se k životu a lidem okolo stavíme. Pokud si tyto své postoje zvědomíme, máme možnost přenastavit svoje dosud praktikované stereotypy nově a funkčněji.

Můžeme tak obnovit svoje instinkty a hranice, což nám dodá pocit bezpečí, ale taky najít nové nebo "staronové" zdroje radosti, na které jsme už dávno zapomněli a které když (nově) pozveme do našeho života, můžeme jako mávnutím kouzelného proutku rozpustit starou bolest, ale tak, že to již není traumatizující. Vše se děje na tělesné úrovni a velmi jemně a postupně, což vede k tomu, že pozitivní změny jsou pak trvalé.

Tělo – náš zapomenutý smysl

Můj učitel Joseph Kramer v r. 2013 na výcviku Sexological bodywork řekl: "Největší epidemií lidstva je skutečnost, že nejsme naplno vtělení ve svém těle". Jeho slova se mi už tehdy vryla do paměti a v průběhu tříletého výcviku Somatic experiencing® jsem je naplno procítila a pochopila. Uvědomila jsem si také, že úplné či částečné odpojení od sebe sama (disociace) je v naší společnosti tak časté, že jej těžko umíme rozlišit a při „běžném“ chodu života jej  vůbec nemusíme zaznamenat.

Problém si často uvědomíme až ve chvíli, kdy je naše tělo vystaveno intenzivnější zkušenosti, ať už bolavé (např. nešetrně vedenému porodu, náhlé operaci, gynekologickému zákroku, stresu v práci) nebo příliš radostné (např. orgasmu). Najednou zjistíme, že nejsme na stres schopni reagovat, protože nás paralizuje nebo vždy chvíli před kýženým okamžikem orgasmického potěšení se naše tělo zastaví. Obvykle se v takových situacích na sebe a své tělo zlobíme a chceme tyto své "bloky" odstranit. Z vlastní zkušenosti ale musím říct, že tento přístup nás vede ještě do větší bolesti, katarzí a moc nefunguje...

Pro koho je somatic experiencing?

  • Nedokážeš se uvolnit, vnímat sebe sama a užívat si maličkostí?
  • Je pro tebe těžké cítit, co teď chceš a potřebuješ?
  • Když jsi vstoupila do partnerství či ses stala mámou, úplně jsi zapomněla na sebe sama?
  • Řešíš věci jen hlavou a přála by sis najít vztah také ke svému tělu?
Individuální sezení u tebe byla pro mě skvělá, hluboká zkušenost, ze které pořád čerpám.
Jitka, Psycholožka2018

Probouzení těla a ženské intimity

Tvé tělo je tvůj šestý smysl, potřebuje jen pozornost a čas...

Naše sexualita je dokonalým zrcadlem toho, jaký máme vztah sami k sobě, jak umíme (jestli vůbec) vnímat své tělo, jestli sebe známe a víme, co nám dělá dobře a umíme si o to také říct...

Probuzení těla a ženské intimity je komplexní nabídka, kdy se můžeme podívat na věci, které vás trápí a posouvat je dál - v tom smyslu, že uchopíme, co vy a vaše tělo potřebujete, a umožníme, abyste tuto svou potřebu mohla sytit a vyživovat. V rámci tohoto setkání můžeme také nakousnout témata jako je intimního život a technika vaginálního mapování (založená na zaměření pozornosti pomocí vědomého doteku v intimní oblasti).

Samotný dotek dokáže být velmi silný, především, když k němu přistupujeme vědomě. Proto jsou také má sezení jen a pouze v časovém rámci 1,5 hodiny, aby váš nervový systém měl jen tolik podnětů, které dokáže zpracovat a několik dní po našem sezení ještě integrovat.
Tato pozvolná cesta je naprosto stěžejní u závažnějších problémů např. v případě sexuálního obtěžování - určitě nedoporučuji práci s dotekem, ale naopak nejdříve ze všeho pomocí somatického prožívání obnovit váš pocit vlastních hranic a schopnost si je obhájit.

Pro koho je probouzení těla?

  • Jsi často v hlavě, neumíš se při milování uvolnit či na něj vůbec nemáš chuť?
  • Nedokážeš se uvolnit, vnímat sebe sama a orgasmus je pro tebe neznámé slovo?
  • Po porodu se ti nedaří obnovit radost z milování, jako to bývalo dříve?
  • Trápí tě migrény, bolestivá či nepravidelná menstruace, nástřih hráze po porodu?

My ženy na sebe hodně tlačíme, společnost nastavená na výkon to jen podporuje. Když se to navíc zkombinuje s ženským perfekcionismem, je odpojení od sebe sama a vlastních potřeb na světě.

Ženské pohlaví spolu s dělohou jsou náš malý vesmír. Je v něm uložena naše moudrost i smyslnost, ale také naše bolestivé či nepříjemné prožitky. Někdy je bolest tak veliká, že se proti ní obrníme...

Můj přístup

Mou vášní je bořit mýty o tom, že nás v životě brzdí naše bloky. Díky vědomé a jemné práci s tělem (i intimitou), vedu klienty a klientky k tomu, aby to, s čím v podstatě bojují, je často velmi zdravý a moudrý mechanismus, se kterým nejen, že nemá smysl bojovat, ale je tady pro nás a my jej můžeme využít. Protože naše tělo vždycky ví a umí si poradit. A když tomu porozumíme (naše hlava to pobere a přestane s tělem bojovat), můžeme krok za krokem objevovat náš skrytý potenciál.

Když za mnou přijdeš s problémem: „Neumím se uvolnit při sexu.“ věř, že než se k tak citlivému tématu, jako naše intimita je, dostaneme, budeme spolu především hledat ten základní pocit bezpečí, díky kterému se tvé tělo uvolní SAMO, a který jsi někde na své životní cestě ztratila. Ženské tělo potřebuje hodně času, jemnosti a důvěry, díky kterému se může postupně otevírat.

A pokud přicházíš za technikou vaginálního mapování, pak tvé pánevní dno bude hlavně a především ve tvých vlastních rukách.

Silvi, včera v noci jsem na sobě aplikovala Tvou metodu, 4 hodiny to trvalo! Při setkání s bolestmi se uvolnilo hodně zloby! Pak dnes ráno chvilečka dodělávky a zmizela stálá bolest hrudní páteře! Zázračná hloubka! Díky
ÁgiPo přednášce o Léčení jizev
Mně i jizvě se daří dobře, ještě ve mně doznívá masáž.... A hlavně mám najednou pocit nějaké větší vnitřní síly a pohody, nejsem „přepůlená“ ;) Doma si jizvičku masíruji, nebo aspoň hladím, rituál jsem si ještě nezavedla, ale dělám to pravidelně i intuitivně :) Nějak se teď ráda hladím.
KláraLéčení jizev
Je to jako bych chtěla plout na člunu na moři, ale ten člun byl vyfouknutý... A teď se mu naplnila jedna kapsa :)
ŠtěpánkaProbuzení ženské intimity

Ceník mých služeb

...pro muže, ženy i páry 

Od 1. 5. 2020 dochází v mém ceníku ke změnám, které jsou platné pro všechny klienty a klientky, kteří se objednají od měsíce května dál.
Všichni, kteří se mnou měli domluvená sezení před 1. květnem, pro ně platí ceny, na kterých jsme se domluvili před změnou mého ceníku.

PROSTOR NA MÁ INDIVIDUÁLNÍ SETKÁNÍ JE OMEZEN. V tuto chvíli mám již diář téměř zaplněn až do konce prázdnin.
POKUD cítíš, že CHCEŠ ZAČÍT UŽ TEĎ, VYUŽIJ některý Z MÝCH ONLINE PROGRAMŮ
Péče o jizvy po porodu nebo Smyslná.

Somatic experiencing® - naživo i online
Díky naslouchání vašemu tělu se můžeme podívat na jakékoliv životní téma (nalezení či obnovení vztahu sama k sobě, zorientování se v obtížném životním období, péče o jizvy, kultivace intimního a sexuálního života), které vás trápí.
Plnou pozornost vám i vašemu tělu, můžeme dát i přes video-hovor (nástroje skype, messenger, whatsapp, google hangout či zoom). Online setkání má obrovskou výhodu v tom, že si k němu zkrátka musíte vytvořit prostor, pohodlí a bezpečí přímo ve vašem každodenním životě. Což už samo o sobě je velká výzva, ale nutný krok pro to, aby se ve vašem životě mohly změny dít. Toto platí také pro péči o jizvy, kdy společně najdeme skrze vaše ruce, tipy doteku, které vaše tělo (fyzické i emoční) potřebuje.
Pro muže i ženy.
Délka setkání naživo i online je 1,5 hodiny.
1.500 Kč
Zvýhodněný balíček 4 sezení SE®
Cena při jednorázové platbě celého balíčku 4 setkání Somatic experiencing®, kde každé setkání je v délce 1,5h.
4.900 Kč
Cesta ve dvou
Muži a ženy opravdu nejsou stejní. Vnímají věci jinak, každý svým jedinečným úhlem pohledu.
Vytvořím pro vás prostor, kde si můžete možná konečně bez útoků protistrany říct, jak věci vidíte. Vzájemně se vyslechnout, porozumět si. Také se zorientovat v tom, proč jste se zrovna vy dva dostali do situace, kterou se mnou potřebujete probrat a jestli ještě vůbec pro vás existuje nějaká cesta, jak "z toho" ven a být spolu znovu šťastní a zamilovaní.
Setkání mají délku většinou 2,5 - 3 hodiny, platí se za hodinu.
Můžou probíhat jak online, tak osobně.
Pokud chcete opravdu udělat kus práce a domluvíme se na více setkání, otevřu pro vás ještě společné komunikační vlákno na Facebooku, Whatsappu (případně i mailu), které ukotvuje jednotlivé kroky (které vám můžu i díky tomuto vláknu zadávat), udrží nás ve vzájemném kontaktu a vás jako pár na společné cestě. Toto "vlákno" je doprovodnou nezpoplatněnou službou.
1.000 Kč 
/ hodina
Péče o jizvy po porodu
Získej mé intenzivní 5-ti týdenní vedení a podporu, doživotní přístup k online video-průvodci, ve kterém ti předáme spolu s mou kolegyní - fyzioterapeutkou - veškeré své know-how. Vezmi své zranění do vlastních rukou a dej mu péči, které si zaslouží. Chci mít jistotu, že opravdu znovu-obnovíš svůj pocit zdraví a bezpečí, proto jsou součástí programu i 2 konzultace se mnou zdarma.
2.790 Kč

Chceš porozumět svému tělu?

Začni si všímat signálů a řeči svého těla, kterých sis doteď nevšímal/a a vydej se na cestu k hluboké vnitřní spokojenosti.

Soupis celé mé nabídky i s cenami najdeš v Ceníku.