Moje životní cesta

CO to může přinášet i mé klientce? Komunikovat tu důležitost, proč je to důležité i pro tu klientku.

V prvé řadě jsem obyčejná holka

Vlastnoručně batikované tílko, mikina i manžestráky, organizace prožitkových akcí pro dobrovolnické Hnutí Brontosaurus, vandry s báglem na zádech, písničky u táboráků, tanec, to byl můj život ve 20. I díky výšce v Brně. Obor učitelství matematiky a informatiky pro střední školy jsem studovala jenom proto, že jsem nevěděla, co jiného bych měla s maturitou z matiky dělat.
ALE analytické přemýšlení „Jak nastavit jednu proměnou, aby to v celém programu fungovalo?“ mě naučilo se zahloubat do nejmenšího detailu a zároveň vidět vše v souvislostech. A teprve z nadhledu skládat jednotlivé dílky dohromady.
Jak moc se mi toto bude hodit pak v osobním životě a po dalších 20 letech pro mentoring, kterým vás provázím, jsem fakt netušila.

Ty seš takový detektiv, který se mnou přijde na to, kde je ten spouštěč (a jak si ho já sama aktivuju), který mě pak hodí do těch psycho stavů.
Jak se mi analytické přemýšlení hodí i dnes - slovy mé klientky.

Ve skoro 30. přišlo křach!

V šestinedělí jsem zůstala sama doma a hladová tak, že bych kousala tužky, manželovi jsem to dlouho neodpustila. Joooo, když vás lapne traumatický vír, sepne se plazí mozek a na obou stranách se spustí naplno režim přežití, moc žitelné to není. Navíc, když až po 15 letech uviděla, že ta nejdůležitější životní rozhodnutí (svatba, početí, bydlení...) jsme oba činili už s otevřeným a aktivovaným traumatem, nemůžu se ani divit, že to v našem ex-manželství vypadalo tak, jak to vypadalo.
Teď už jsem sakra zorientovaná.
Ale tehdy?
Neokortex nefungoval (doslova se mi někdy vařila hlava, jak jsem se to snažila vymyslet) a plácala jsem se v emocích a stavech, ze kterých se běžným zacházením dá jen těžko dostat. O to více potřebujete být kreativní a taky mít sakra štěstí na dobré průvodce na cestě. U nás, bláznivých střelců, prý všichni andělé a svatí stojí a já DĚKUJI. Životu za všechny facky, které mě srovnaly a všem mentorům, kteří měli odvahu mě zpražit, když jsem padala do oběti, a tím vytáhnout z těch bažin ven. Ale i za zázraky života a podporu neuvěřitelně moudrého terapeutického přístupu Somatic experiencing, jehož jsem od r. 2017 (a po 3 letém výcviku) praktikantkou, které mi stále pomáhají na cestě větší životní rovnováhy a hlubokémho vnitřního naplnění.

Moje vysoká citlivost mě „donutila” se sebou zacházet jinak než je běžné

* Objevila jsem svou silnou potřebu klidného nerušeného prostoru, introvertní bubliny a začala si vycházet vstříc
* Přestala jsem bagatelizovat stres v mém bříšku, díky kterému velmi rychle a přesně poznám narůstající (ná)tlak a začala jsem takové nepříjemné situace už v úplném zárodku zastavovat.
* Zjistila jsem, že můj „tlak na hrudi” je velký dar intuice a když tento telefon zazvoní, všeho nechám a jdu.
A tak jsem to jednoho dne přijala, že nejsem „problém k řešení“, ale naopak vás můžu inspirovat. Ale hlavně, že tohle vše můžu sdílet a žít se svou milovanou dceru a to je pro mě to úplně nejvíc.

Somatic experiencing jako tvůj nový životní styl

Životní pecka, která ti vyrazí dech tě zároveň nutí obrovsky vyrůst. Jedině tak jí opravdu můžeš zpracovat. Otevře-li se ti tím také zapouzdřené trauma (někdy i desítky let čekající na tuto příležitost), je celý tento proces ve své hluboké podstatě transformační. Když je zvládneš, přirozeně tě to dovede  k velkému životnímu triumfu.
Doslova jde o metamorfózu z housenky a kukly v nádherného motýla. Co je ale zásadní je, že v každé fázi proměny motýla - v životě housenky, před zakuklením, ve fázi kukly, ve fázi jejího puknutí a líhnutí motýla, ve fázi čekání, až se mu narovnají křídla a pak ve fázi letu - VŽDY potřebuješ něco JINAK. Někdy méně, někdy více někdy dokonce radikálně naopak. A pak se v tom vyznej 🙂
Já si již celým tímto procesem prošla a poznám, kdy a co je zdravé podpořit.

Tvůj nervový systém potřebuje čas na potřebnou dobu zrání, potřebuje, abys to vše nedramatizovala a přirozený proces nechávala procházet, potřebuje ale taky, aby ses zdravě a ve správném načasování hýbala. Přirozeně jen nechala žít - v řeči nervového systému to znamená PULZOVAT. Nádech - výdech, odpočinek - aktivita, nic a prázdno - výzvy a tvořivost. Zní to jedndouše, ale je to tak těžké na realizaci, když na to nejsi zvyklá. Proto to nejzásadnější je, abys přesně věděla, jak se sebou zácházet a tak se sebou nakládala a nově objevované opravdu odžívala ve svém každodenním životě a na konkrétních situacích.

Moje praxe v číslech

0
let
Individuální práce s lidmi
0
let
Života dle principů SE
0
individuálek jen za loňský rok 2023
0
Klientů, kteří se těší na mé newslettery (a fakt je otevírají a čtou).

Poznejme se více
Poslechni si CO může jiný způsob přemýšlení a zacházení se sebou PŘINÉST i do TVÉHO ŽIVOTA

Jak nám tělo může pomoct k transformaci našeho života.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Cesta léčení traumatu.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Jsem žena Slunovratu

Tohle jsem JÁ.
Dítě Slunovratu.
Žena nesoucí světlo.
Ale už jej nerozdávám každému a plnými hrstmi, jako jsem dělala ve své naivitě mládí. Ani už nikomu nedovolím, aby mé světlo utlumil. Ani sama sobě tím, že se budu přetěžovat.

Děkuji Moudrosti, která nás všechny vede, že tento DAR vhledů, empatie a soucítění mohu mít a sdílet.

Můžeš být skeptický.
Můžeš mě nazývat všemi dehonestujícími přívlastky.
Já to chápu.
Když vnesu světlo tam, kde ty bys měl raději stín, nelíbí se ti to.
Ale já nesu jen světlo.
To, co se z něj vynořuje, je TVOJE pravda. Když se jí bráníš a odmítáš přiznat, nic se ve tvém životě nezmění.
Nebo to můžeš vzít jako příležitost.
Překonat své ego, sklonit hlavu a... vykročit do skutečného Života.

To je můj dar, mé poslání.
A já nemohu jinak.
Dokud má Duše bude přítomná v mém Těle, mé světlo nezhasne.
A tak to je.

Jakým způsobem pracuju

Předávám jen to, co jsem si sama na vlatní kůži zažila,
co mě samotné funguje a v mém životě pomáhá.

10 let se opírám o přístup Somatic experiencing a čerpám z vlastních dlouholetých zkušeností a moudrosti těla

Předávám jen to, co jsem si sama na vlatní kůži zažila, co mě samotné funguje a v mém životě pomáhá.

Kdybych pořád jenom chodila na terapie, tak vůbec nejsem tam, kde jsem. Drsná zpětná vazba, že se zase plácám v oběti nebo facka od života.
Trauma a oběť
Terapie byly důležitý stabilizační prvek, šetrné zacházení se sebou, ale ti, co mi skutečně pomohli se z toho dostat VEN byli ti, co mě chytli pod krkem, zatřepali mnou a řekli mi: Ty vzpamatuj se. A to terapeut neudělá.

SE jej jen jeden nástroj, jak se cítit a vnímat.
Velde toho je ale důležité být ve své realitě, ve svém životě a mít někoho, kdo ti dá zpětnou vazbu, že to, co teď děláš není ok.

Jsem tady, abyste také vy mohli navázat spojení se svou vlastní vnitřní moudrostí.

Chcete objevit své vnitřní zdroje?

Jedině, když je ti uvnitř sebe dobře, opravdu druhé slyšíš, dokážeš být empatický a mít soucit, k sobě i druhým.