Cesta ženství, cesta k sobě

Jarní cyklus 5 večerních setkání v ženském kruhu

Nedaří se ti vypnout hlavu?

Toužíš po větším pocitu uvolnění ve svém těle?

Chceš přestat věci řešit a babrat se v problémech?

Zkrátka chceš si začít užívat přítomný okamžik a malé radosti života - hned teď!? :)

Proč cesta ženství?

Na to jak být více ženou ti asi neodpovím.

Ale to, co po letech zkušeností vím s naprostou jistotou je, že když:

 • se začneme obyčejně zastavovat,
 • se naučíme bez hodnocení pozorovat sebe sama,
 • vědomě uchopíme to, co nám tady a teď udělá radost
  a
 • naučíme se vycházet vstříc svým potřebám,

začneme díky tomu všemu sytit sebe sama.

A výsledek?
Budeme zářivější, spokojenější, uvolněnější ve svém těle i projevu, jemnější a láskyplnější k sobě i okolí... a tím prostě více ženské!

Chci ti ukázat, že s pomocí jednoduchých cvičení si ty sama dokážeš vrátit radost a energii do života.

Na jednotlivých setkáních postupně projdeme:

 • 1
  setkání na téma: Moje mysl
  To, na co zaměříme svou pozornost ovlivňuje to, jak se cítíme aneb jak důležitá je práce s myšlenkami a vědomé věnování pozornosti tomu, co nás podporuje.
 • 2
  setkání na téma: Mé tělo
  Ukážu ti, jak můžeš své tělo použít k tomu, abys zastavila hlavu, poodstoupila od svých problémů a získala nadhled a pocit většího flow. Víš, co tě podporuje a sytí na fyzické úrovni? Umíš se svým tělem mluvit tj. vycházet mu vstříc, když potřebuje ono tebe? Nebo naopak použít jej jako kompas, když zase ty nevíš kudy kam?
 • 3
  Otevřené setkání bez tématu
  Necháváme doznít vše, co jsme objevily na předchozích dvou setkání.
 • 4
  setkání na téma: Mé emoce
  Jak je to skutečně s emocemi - jsou některé špatné a nežádoucí? A které jsou pak ty ryzí a základní a ve svém životě je potřebujeme? Co se děje, když své pocity krotíš či dokonce potlačuješ? Dovolovat si své emoce, dovolovat si cítit a začít se projevovat... Velké téma.
 • 5
  závěrečné setkání
  Co nového se ti z kruhů podařilo zařadit ve tvém každodenním životě? Co vše jsme spolu prožily? Vše prohloubíme, zopakujeme tvé oblíbené části programu. A společný čas uzavřeme nádherným rituálem probuzení smyslů plný ženské něhy a vzájemné péče na rozloučenou... nebo znovu-naviděnou :)

Proč cyklus setkání?

Cyklus setkání s sebou nese mnoho výhod. Je to jako by sis zašla na výklad karet a nechala si na dané téma vyložit karet více - můžeš si tak do celkového obrazu sebe a své cesty ženy skládat více kostiček - pohledů a dostaneš tak komplexnější obraz.

Setkávání ve známém prostředí i známými spolu-putovnicemi s sebou nese větší pocit bezpečí a uvolnění, což prohloubí naší otevřenost a vzájemnou podporu a umožní hlubší poznání sebe sama.

Co tě tedy čeká?

 • Setkávání žen v bezpečném kruhu
 • Uvědomění si sebe sama a vlastního těla
 • Vzájemná podpora
 • Sdílení příběhů, pocitů, zkušeností, ale také ticha

Na prvním místě je vždy tvůj osobní prožitek a zkušenost, proto vždy budeme dávat prostor nejen naší mysli ve vzájemném sdílení, ale také našemu tělu a tomu, co potřebuje, aby ses cítila v bezpečí, příjemně a mohla ses během pár hodin vyživit, zregenerovat a možná také něco nového o sobě objevit :)

Odcházet budeš s jednoduchými tipy na krátká zastavení - cvičení, kterým říkám Dvouminutovka pro sebe. Aby sis našla každý den chvíli, ve které zastavíš tok myšlenek “co všechno musíš” a pomalu a postupně se naučíš vnímat své tělo.

Cyklem provází Silvie Šabacká

Mou vášní je otevírat témata, o kterých se běžně nemluví a díky tomu rozpouštět tabu o našem těle a ženství obecně. Věřím, že naše tělo je velká studnice moudrosti, jde jen o to, dát mu prostor, pozornost a péči. Síla, šťavnatost a radost ze života je tady pro nás všechny.

Podrobnosti a přihláška:

Datum a čas:

vždy ve středu podvečer 18 – 21:00
Termíny: 26. 2., 25. 3., 22. 4., 20. 5. a 17. 6. 2020

Místo:

Cesta integrity, Nálepkova 197/14, Brno (na domě je číslo 14)

Cena:

1.750 Kč za celý cyklus pěti setkání
Nechci ale, abys kupovala "zajíce v pytli". Přijď na první setkání a o tom, zda absolvuješ celý cyklus se rozhodni až po prvním večeru.

Přibližný počet žen v kruhu:

14

S sebou:

Pohodlné oblečení ideálně dlouhou sukni, talisman ženství do středu kruhu, malou raw dobrotu (oříšky, ovoce čerstvé/sušené) či domácí buchty na posilněnou ;)

Vezmi svou vnitřní spokojenost do svých vlastních rukou...

Na semináři zbývá volných míst: 0

Cesta ženství, cesta k sobě - očima Evy a Lucie:

Díky setkání se Silvi a s dalšími ženami jsem poznala, že moje tělo ví. Vždycky. Ví, co potřebuje, co se mu líbí a co ne. Snažím se jej víc poslouchat a míň jeho signály ignorovat a potlačovat.
Změnila jsem přístup k sobě ve chvílích, kdy jsem v krizi - ve stresu, v silných emocích, kolotoči beznaděje nebo když zamrzám a vypínám. Místo přesvědčení, že to musím prožít, vydržet, rozpitvat apod. pro sebe udělám něco jednoduchého příjemného. Vyčůrám se, najím se, zabalím do tepla, dupu nohama...
V kruhu žen jsem sytila svou hlubokou potřebu se ženami sdílet a vzájemně o sebe pečovat.
Eva Krásenská
Cyklus setkání mi přinesl do života pocit bezpečí a celkového uvolnění, na těle i na duši. Poznala jsem nádherné ženy, díky kterým jsem pochopila, že v tom „necitlivém“ světě nejsem sama, a že jsem v pořádku tak, jak jsem. Že se můžu cítit dobře ve svém těle, že se na jeho signály můžu spolehnout a nemusím být pořád „v hlavě“. Že se můžu zkrátka projevovat se vším všudy a žít naplno.

Největším momentem AHA pro mě bylo pochopení, že lítost, kterou jsem velmi často prožívala, je jen neprojeveným hněvem! Silvinka mi doporučila, napsat si seznam věcí a situací, které mě štvou. Nestačila jsem se divit, jak je seznam dlouhý a co všechno jsem roky „překusovala“! Nyní pokud cítím jen náznak lítosti, okamžitě se podívám zpět a hledám onen skrytý hněv. Nelibou situaci vyřeším v začátku, takže lítost už pak nemá šanci ☺. Druhý AHA moment se týká vlastního projevování se. Už chápu, že když si nedovolím se autenticky projevovat v každodenním životě, nemůžu se projevovat ani v životě intimním. Od té doby odhazuji masky a dovoluji si žít nedokonalost, náladovost, zkrátka být sama sebou i před partnerem. Cítím se nyní ve vztahu svobodnější, respektovanější a krásná ☺.

Pravidelná setkávání s ženami byla pro mě velmi posilující. Nikdy předtím jsem netušila, co dovede vzájemné sdílení, citlivé opečovávání, podpora a přijetí! Přinesl mi do života kamarádky, v jejichž přítomnosti se cítím více než doma ;).
Děkuji Vám, Krásky :*
MUDr. Lucie Tomíčkováwww.prozivotvrovnovaze.cz

Opravdové štěstí je o rozhodnutí.

I ty můžeš být ve svém těle doma a díky němu naprosto přirozeně cítit svou vlastní energii.
A taky si jí užívat a naplno projevovat. Ať už tuto energii nazveme mužskou či ženskou, tím se opravdu můžeš přestat trápit.