Prožívání svého těla

Tělo nezapomíná aneb jak díky práci s tělem obnovit vnitřní spokojenost, radost a podpořit proces léčení.

Co je "somatic experiencing®"?

Somatické prožívání je metoda sledování našich přirozených tělesných reakcí vedoucí k hlubokému porozumění tomu, jak se k životu a lidem okolo stavíme. Pokud si tyto své postoje zvědomíme, máme možnost přenastavit svoje dosud praktikované stereotypy nově a funkčněji.

Můžeme tak obnovit svoje instinkty a hranice, což nám dodá pocit bezpečí, ale taky najít nové nebo "staronové" zdroje radosti, na které jsme už dávno zapomněli a které když (nově) pozveme do našeho života, můžeme jako mávnutím kouzelného proutku rozpustit starou bolest, ale tak, že to již není traumatizující. Vše se děje na tělesné úrovni a velmi jemně a postupně, což vede k tomu, že pozitivní změny jsou pak trvalé.

Tělo – náš zapomenutý smysl

Můj učitel Joseph Kramer v r. 2013 na výcviku Sexological bodywork řekl: "Největší epidemií lidstva je skutečnost, že nejsme naplno vtělení ve svém těle". Jeho slova se mi už tehdy vryla do paměti a v průběhu tříletého výcviku Somatic experiencing® jsem je naplno procítila a pochopila. Uvědomila jsem si také, že úplné či částečné odpojení od sebe sama (disociace) je v naší společnosti tak časté, že jej těžko umíme rozlišit a při „běžném“ chodu života jej  vůbec nemusíme zaznamenat.

Problém si často uvědomíme až ve chvíli, kdy je naše tělo vystaveno intenzivnější zkušenosti, ať už bolavé (např. nešetrně vedenému porodu, náhlé operaci, gynekologickému zákroku, stresu v práci) nebo příliš radostné (např. orgasmu). Najednou zjistíme, že nejsme na stres schopni reagovat, protože nás paralizuje nebo vždy chvíli před kýženým okamžikem orgasmického potěšení se naše tělo zastaví. Obvykle se v takových situacích na sebe a své tělo zlobíme a chceme tyto své "bloky" odstranit. Z vlastní zkušenosti ale musím říct, že tento přístup nás vede ještě do větší bolesti, katarzí a moc nefunguje...

Pro koho je somatic experiencing?

  • Nedokážeš se uvolnit, vnímat sebe sama a užívat si maličkostí?
  • Je pro tebe těžké cítit, co teď chceš a potřebuješ?
  • Když jsi vstoupila do partnerství či ses stala mámou, úplně jsi zapomněla na sebe sama?
  • Řešíš věci jen hlavou a přála by sis najít vztah také ke svému tělu?
Individuální sezení u tebe byla pro mě skvělá, hluboká zkušenost, ze které pořád čerpám.
Jitka, Psycholožka2018
Děkuji. Bylo příjemné po delší době si s někým popovídat bez toho abych cítila, že se musím opravit nebo něco velkého v sobě měnit.
LucieIndividuální sezení

Chceš porozumět svému tělu?

Začni si všímat signálů a řeči svého těla, kterých sis doteď nevšímal/a a vydej se na cestu k hluboké vnitřní spokojenosti.

Soupis celé mé nabídky i s cenami najdeš v Ceníku.