Moje cesta
k vnitřnímu klidu

CO to může přinášet i mé klientce?
Komunikovat tu důležitost, proč je to důležité i pro tu klientku.

Jak mě život odvál k práci s lidmi

Šla jsem vždy tam, kam mě život sám vedl.

Kdo jsem? V prvé řadě obyčejná holka. Vlastnoručně batikované tílko, mikina i manžestráky, organizace prožitkových akcí pro dobrovolnické Hnutí Brontosaurus, vandry s báglem na zádech, písničky u táboráků, tanec, to byl můj život ve 20.
Mít jasný záměr a cíl, vědět co je mé poslání? To rozhodně nebyly otázky, které bych si v té době kladla.
Obor učitelství matematiky a informatiky pro střední školy na výšce v Brně jsem studovala jenom proto, že jsem nevěděla, co jiného bych měla s maturitou z matiky dělat. 
ALE analytické přemýšlení „Jak nastavit jednu proměnou, aby to v celém programu fungovalo?“ mě naučilo se zahloubat do nejmenšího detailu a zároveň vidět vše v souvislostech. A teprve z nadhledu skládat jednotlivé dílky dohromady.
Jak moc se mi toto bude hodit pak v osobním životě a po dalších 20 letech pro mentoring, kterým vás provázím, jsem fakt netušila.

Ty seš takový detektiv, který se mnou přijde na to, kde je ten spouštěč (a jak si ho já sama aktivuju), který mě pak hodí do těch psycho stavů.
Jak se mi analytické přemýšlení hodí i dnes - slovy mé klientky.

Co se se mnou můžeš naučit

* začala si vycházet vstříc. 
* Přestala jsem bagatelizovat stres v mém bříšku, díky kterému velmi rychle a přesně poznám narůstající (ná)tlak a začala jsem takové nepříjemné situace už v úplném zárodku zastavovat.

Somatic experiencing jako tvůj nový životní styl

Životní pecka, která ti vyrazí dech tě zároveň nutí obrovsky vyrůst. Jedině tak jí opravdu můžeš zpracovat. Otevře-li se ti tím také zapouzdřené trauma (někdy i desítky let čekající na tuto příležitost), je celý tento proces ve své hluboké podstatě transformační. Když je zvládneš, přirozeně tě to dovede  k velkému životnímu triumfu.
Doslova jde o metamorfózu z housenky a kukly v nádherného motýla. Co je ale zásadní je, že v každé fázi proměny motýla - v životě housenky, před zakuklením, ve fázi kukly, ve fázi jejího puknutí a líhnutí motýla, ve fázi čekání, až se mu narovnají křídla a pak ve fázi letu - VŽDY potřebuješ něco JINAK. Někdy méně, někdy více někdy dokonce radikálně naopak. A pak se v tom vyznej 🙂
Já si již celým tímto procesem prošla a poznám, kdy a co je zdravé podpořit.

Předávám jen to, co jsem si sama zažil

10 let se opírám o přístup Somatic experiencing a moudrost těla,  velkou úlevu mi přinesl soucitný přístup Karly Mc Laren k našim emocím, čerpám také  z dlouholeté práce s klienty 1:1 a z vlastních životních zkušeností s hypersensitivitou, otevřeným dětským traumatem i toxickými vztahy. Předávám jen to, co jsem si sama na vlatní kůži zažila, co mě samotné funguje a v mém životě pomáhá.

Nekompromisně ti bliknu světlo do tmy

Abys mohla začít skutečně naslouchat své osobité vnitřní moudrosti používám Somatic experiencing - na nano-milimetry přesný nástroj, se kterým se můžeš začít cítit a vnímat a tvé reakce a symptomy začnou konečně dávat smysl.
Vedle toho ti ale také nastavím zrcadlo, ať uvidíš realitu svého života, nelžeš si do kapsy a neházeš pořád dokola vidle do samoozdravných a seberegulačních schopností těla tím, že se nutkavě přehrabuješ všemi těmi sr*kami, které potřebuješ nejlépe hned teď vyřešit. Protože pod svícnem je vždy tma, potřebujeme všichni mít někoho, kdo nám dá zpětnou vazbu, že to, co teď děláme fakt není ok. 
A to chce ODVAHU.

Ve svém mentoringu do života ti předám dovednosti, které se může naučit každý. KOMBINUJI moudrost terapeutického přístupu Somatic experiencing® (SE) se zdravým selským rozumem. Opírám se o bohaté životní zkušenosti (toxické vztahy nebo nepochopitelné symptomy, o kterých jsem až po několika letech zjistila, že se mi „jen“ otevřelo dětské trauma) na vlastní kůži prožité a odžité, které mě naučily, že nic se nemá přehánět.

Jsem tady, abys i ty mohla navázat spojení se svou vlastní vnitřní moudrostí.

Ze sezení se mnou odejdeš  nejen se zážitkem, ale také s jasným návodem na sebe:

  • * Díky SE® všímavosti si se mnou zažiješ, jaké to je znovu CÍTIT, že je „svět na chvíli v pořádku“. 
  • * Přeložím ti, na co tvůj nervový systém ukazuje a snaží se ti říct (někdy už dost usilovně) a co od tebe (někdy už fakt nutně) potřebuje.
  • * Vše, co se ti děje, budeme zasazovat do šiřšího kontextu, aby ti to taky začalo dávat SMYSL. Předávám tak otěže do tvých rukou, ať můžeš pak i dál v životě odlišovat své vlastní tendence. Jak ty zdravé, tak nutkavé, kdy jen stále dokola opakuješ svůj traumatický pohyb.

Moje praxe v číslech

0
let
Individuální práce s lidmi
0
let
Života dle principů SE
0
individuálek jen za loňský rok 2023
0
Klientů, kteří se těší na mé newslettery (a fakt je otevírají a čtou).

Poslechni si CO může jiný způsob přemýšlení a zacházení se sebou PŘINÉST i do TVÉHO ŽIVOTA

Jak zastavit neustálý tok starostí a problémů v mysli a jak nám tělo může pomoct k transformaci našeho života.
Hodinové povídání, 7,5 tisíce shlédnutí

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rozhovor s Irčou
5 let starý, ale nadčasový, 2 tisíce shlédnut - 40 minut povídání

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Cesta léčení traumatu
Hodinové povídání, téměř 2 tisíce shlédnutí.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Jsem žena Slunovratu

Tohle jsem JÁ.
Dítě Slunovratu.
Žena nesoucí světlo.
Ale už jej nerozdávám každému a plnými hrstmi, jako jsem dělala ve své naivitě mládí. Ani už nikomu nedovolím, aby mé světlo utlumil. Ani sama sobě tím, že se budu přetěžovat.

Děkuji Moudrosti, která nás všechny vede, že tento DAR vhledů, empatie a soucítění mohu mít a sdílet.

Můžeš být skeptický.
Můžeš mě nazývat všemi dehonestujícími přívlastky.
Já to chápu.
Když vnesu světlo tam, kde ty bys měl raději stín, nelíbí se ti to.
Ale já nesu jen světlo.
To, co se z něj vynořuje, je TVOJE pravda. Když se jí bráníš a odmítáš přiznat, nic se ve tvém životě nezmění.
Nebo to můžeš vzít jako příležitost.
Překonat své ego, sklonit hlavu a... vykročit do skutečného Života.

To je můj dar, mé poslání.
A já nemohu jinak.
Dokud má Duše bude přítomná v mém Těle, mé světlo nezhasne.
A tak to je.

Máš odvahu podívat se pravdě do očí? Pak jsi tady správně.

Chceš vystoupit z krysího kolečka věčného nestíhání a umět si s nadhledem poradit s jakoukoli výzvou, kterou život přináší?
Převzít otěže a mít svůj život, i své emoce, více ve svých rukách?
Pak vítej 🙂

Možná jsi už toho prošla v osobním rozvoji fakt hodně, mnoho témat jsi už poléčila a stejně to není pořád ono. Jsem si jistá, že sis za těch x let už mnoho věcí odžila, prožila, zvědomila, srovnala... a protože nevěřím na náhody, možná právě proto jsi teď tady a čteš tento můj text, protože dozrál tvůj BOD ZLOMU.

Příroda totiž miluje rovnováhu, neustále pulzuje ve svém nádechu a výdechu, střídá aktivní fázi s klidovou. A stejně tak to platí pro nás. 

V určitém bodě vše, co umíme, přestane fungovat.
Po vší té dřině a práci na sobě přirozeně přijdeš do fáze, kdy je nejvyšší čas začít něco dělat jinak, někdy radikálně jinak nebo doslova naopak 🙂 Např. přestat se neustále opečovávat, foukat na terapiích všechny staré bolístky a traumata a dokola řešit, proč to a to nefunguje, ale naopak se do toho obout.
A kdy aplikovat co? Kdy zpomali ta opečovat se a kdy se do toho naopak obout? S tímto dilematem ti pomohu, protože vím, jak funguje přirozená pulzace. 

Pro zdraví a rovnováhu v životě potřebujeme obojí - bezpečí i výzvu.

Dokážu ti poskytnout bezpečnou náruč a naučit tě, jak zregulovat stres a zastabilizovat se.
Rozhodně ti ale nebudu mazat med kolem pusy a pořádně na tebe houknu, když se budeš chystat střemhlav vrhnout do jámy lvové. Nastavím ti jasně a pevně zrcadlo, ať co nejrychleji odhalíš své vlastní nutkavé a nezdravé tendence. Neboj, není s tebou nic špatně, máme je úplně všichni a bohužel nevědomě a často dokonce i s těmi nejlepšími úmysly, tak přilíváme olej do ohně. Je zbytečné, aby se trápit jen o jeden jediný den déle.

Pojď to se mnou rozčístnout. Bez dramat, přehazování všech s*ček vidlemi. Naopak s lehkostí, jednoduše a věř, že se spolu i hodně nesmějeme 🙂

Chceš (u)slyšet i ty
svou vnitřní moudrost?

Když je ti uvnitř sebe dobře, pak naprosto přirozeně...
jsi jednoduše přítomná, druhé plně vnímáš a máš soucit, k sobě i druhým.