Začni (znovu) žít!

I PŘESTO, ŽE si uvnitř neseš (možná i velké a staré) zranění nebo se právě cítíš ztracená, MŮŽEŠ žít naplněný, smysluplný život.

Znovu-objevit lehkost, smích, cítit úlevu, uvolnění, klid.

Život je jen jeden, není každodenní, pracovní, rodinný nebo milostný. Je jen jeden a je tvůj.

Chceš-li už konečně „přestat řešit“ a mít čas na to, co ti dává smysl a dříve ti přinášelo radost, jsi tady správně.

Silvie Šabacká

Mentorka využívající terapeutický přístup Somatic experiencing

Jak pracuji
aneb

Kudy zpátky na svou vlastní cestu

Možná jsi jen na chvíli sešla ze své cesty, ztratila se a nevíš kudy.

Cesta sama není výzva. Jsme pro ni všichni od přírody vybavení a nachystaní - naše vlastní tělo a emoce jsou úžasní průvodci. My po této cestě jenom často nejdeme, protože svým průvodcům neumíme naslouchat a správně je používat.
Neukážu ti tvou cestu, každý máme svou osobitou, každá je jiná a proto jí můžeme objevovat jen my sami. Ukážu ti ale něco mnohem důležitějšího. Jak se vždy znovu a znovu vrátit zpět k sobě, nabrat správný směr a znovu (a lépe :)) vykročit tudy, kudy máš/chceš jít. Vstříc svým cílům a snům. A nejen to!

Budeš jednat v souladu se sebou tzn. s každým krokem budeme neustále regulovat míru stresu a napětí, aby..., budeme se spolu často smát a i když to bude někdy k..a těžký, s každým krokem budeš cítit větší a větší úlevu, vlastní svobodu a sílu.

Ukážu ti jak.

 

Jak na to?

  1. Učím tě rozpoznávat signály. Neustále si všímáme jakékoliv známky stresu, napětí, tlaku, nekomfortu v těle, které ti vždy dostatečně dopředu hlásí, že se začíná dít něco, co bys neměla dělat / co není v pořádku se tomu vystavovat / co je pro tebe nezdravé. A BEREME JE VÁŽNĚ! Nebudeš díky tomu dělat nic, co tě stresuje a díky tomu ještě více zhoršuje tvou aktuální situaci.
  2. Co tedy pro tebe je zdravé? Vytvářím vhodné podmínky, které stres, napětí, tlak, nekomfort v těle odbourávají. Jinými slovy se učíš kouzlo seberegulace, ať už jednoduchým (ale ne snadným) zastavením a pozorováním tady a teď, zklidněním nebo vybitím.
  3. .....