Probouzení těla a ženské intimity

Tvé tělo je tvůj šestý smysl, potřebuje jen pozornost a čas...

Naše sexualita je dokonalým zrcadlem toho, jaký máme vztah sami k sobě, jak umíme (jestli vůbec) vnímat své tělo, jestli sebe známe a víme, co nám dělá dobře a umíme si o to také říct...

Probuzení těla a ženské intimity je komplexní nabídka, kdy se můžeme podívat na věci, které vás trápí a posouvat je dál - v tom smyslu, že uchopíme, co vy a vaše tělo potřebujete, a umožníme, abyste tuto svou potřebu mohla sytit a vyživovat. V rámci tohoto setkání, pokud to pro vás a vaše tělo bude v pořádku, můžete také zakusit sílu intimního doteku a vaginálního mapování, založeném na zaměření pozornosti pomocí vědomého doteku v intimní oblasti.

Pozor! Díky přístupu Somatic experiencing® (SE) už nemůžu pracovat jinak než jemně a postupně. Samotný dotek dokáže být velmi silný, především, když k němu přistupujeme vědomě. Proto jsou také má sezení jen a pouze v časovém rámci 1,5 hodiny, aby váš nervový systém měl jen tolik podnětů, které dokáže zpracovat a několik dní po našem sezení ještě integrovat.
Tato pozvolná cesta je naprosto stěžejní u závažnějších problémů např. v případě sexuálního obtěžování - určitě nedoporučuji práci s dotekem, ale naopak nejdříve ze všeho pomocí somatického prožívání obnovit váš pocit vlastních hranic a schopnost si je obhájit. A až budete opravdu cítit, že chcete přejít k doteku či k intimní práci, vyjednáme pro vás podporující a bezpečný způsob doteku.

Pro koho je probouzení těla?

  • Jsi často v hlavě, neumíš se při milování uvolnit či na něj vůbec nemáš chuť?
  • Nedokážeš se uvolnit, vnímat sebe sama a orgasmus je pro tebe neznámé slovo?
  • Po porodu se ti nedaří obnovit radost z milování, jako to bývalo dříve?
  • Trápí tě migrény, bolestivá či nepravidelná menstruace, nástřih hráze po porodu?

My ženy na sebe hodně tlačíme, společnost nastavená na výkon to jen podporuje. Když se to navíc zkombinuje s ženským perfekcionismem, je odpojení od sebe sama a vlastních potřeb na světě.

Můj přístup

Mou vášní je bořit mýty o tom, že nás v životě brzdí naše bloky a díky vědomé a jemné práci s tělem (i intimitou), vedu klienty a klientky k tomu, aby to, s čím v podstatě bojují, uchopili jako jedinečnou příležitost k objevení svého skrytého potenciálu.

Když za mnou přijdeš s problémem: „Neumím se uvolnit při sexu.“ věř, že než se k tak citlivému tématu, jako naše intimita je, dostaneme, budeme spolu především hledat ten základní pocit bezpečí, díky kterému se tvé tělo uvolní SAMO, a který jsi někde na své životní cestě ztratila. Ženské tělo potřebuje hodně času, jemnosti a důvěry, díky kterému se může postupně otevírat. Pro mě osobně je stěžejní, abys každému dalšímu kroku dokázala na všech rovinách říct své ANO. Pokud jsi nervózní, nepůjdeme dál, dokud se tvá nervozita a strach nepromění. Je tedy možné, že i přesto, že svou myslí víš, že bys ráda vyzkoušela vaginální mapování, tvé tělo možná bude potřebovat několik sezení, než tomu řekne ANO. Proto nenabízím čistě jen vaginální mapování, ale cestu objevování sebe sama a komplexní přistup ke tvému tělu v rámci sezení Probuzení a léčení ženské intimity.

Jak sezení u mě probíhají aneb tři pilíře mé práce

Propojuji jemnost SE, vědomý a klientkou vedený dotek a práci s intimitou.

Povídání

Aneb, co všechno se o sobě dovíš z pouhého “povídání” o tématech, která tě přivádí. Už v rámci sdílení kladu důraz na tělo a na to, co se v něm děje, když o daném tématu mluvíte.
Často jsme schopni vyprávět o tom, co nás trápí, naše tělo je přitom ve velkém stažení, a my popisujeme vše dál a dál a tělo se stahuje více a více... a přesně to na svých sezeních nepodporuji 😉
Naopak otevíráme přístup ke smyslu “somatické prožívání”, který v běžném životě takřka nepoužíváme, a vedou k němu otázky typu "Co mi chce moje tělo říct?", "Co potřebuje?". Tento na tělo zaměřený (somatický) pohled obecně pomáhá zorientovat se ve svých reakcích jak v životě, tak v sexualitě. Ženy tak často objevují, že není problém jen v nich, ale že potřebují nastolit pro intimní setkání jiné podmínky či citlivější přístup od partnera.

Vědomý dotek

Když už se budeme znát, budeš se cítit v bezpečí a vnímat, že by ses chtěla posunout také k doteku. Dotek může vypadat tak, že jen jemně položím své ruce na ramena klientky (která může ležet na lehátku, ale i sedět) a jen dáváme prostor tělu, aby samo otevřelo a začalo využívat svých vlastních seberegulačních mechanismů. V případě problemů v oblasti pánve VŽDY nejdříve jemným houpáním uvolňuji napětí v oblasti pánve a v nohách. Mým cílem je dát vám prostor, abyste sama objevila, jak se dostatáváte do pohody, jak umíte sebe zklidnit a své tělo uvolnit. Zároveň postupně krok za krokem zpracováváme to, co se vynoří. S jednou mou klientkou, pro kterou je náročné se při milování s partnerem uvolnit a dosáhnout orgasmu, jsme pracovali na tématu autonehody, která se jí stala před 2 lety a ukázalo se, jak moc napětí z této situace je uzavřeno v oblasti stehen (a ovlivňuje sevření klína). Zároveň se ale toto napětí nařetězilo na obecné napětí, které ve svém těle cítí už od dětství. Pak se samozřejmě toto napětí zásadním způsobem podepisuje na tom, jak prožívá intimní chvilky.
Krásné na práci s tělem je, že nemusíme jít do těch jednotlivých situací a nějak je "odblokovávat", ale naopak, můžeme jen do dané nepříjemné situace ťuknout a pak hledáme, co pomůže. A když to najdeme, napětí se na fyzické úrovni uvolní a do buněčné paměti se zapíše nová zkušenost, možnost, která léčí VŠECHNY zážitky podobného charakteru najednou.

Intimní práce a vaginální mapování

Když je tělo uvolněné a říká "Ano, jdeme na to!", přistoupíme k práci intimní. Opět pomalu, postupně, krůček po krůčku a stále ve vaší komfortní zóně. Můžete zažít velmi jemnou meditaci, která vám pomůže naladit se na sebe a svůj klín, abyste dokázala celé mapování vést sama. Vaginální mapování pak přichází přesně v čase, kdy na něj je žena skutečně naladěná a intimní práci otevřená…
Pokud se věnujeme tělu a obzvláště intimní oblasti, pravidlo, která často pomáhá nejvíce je "méně je více" 🙂 Také z toho důvodu jsou má sezení pouze v délce 1,5 hodiny.

Hlavní principy mého přístupu

  • vždy se snažím vést tě k tomu, abys naslouchala přirozenému rytmu svého těla
  • doteková část je vždy pod tvým vedením tj. nikdy nebudu dělat nic, co by pro tebe nebylo v pořádku
  • klíčovým principem je to, že dávám tvému tělu velký čas a prostor. Toto je přesně něco, na co nejsme běžně v životě zvyklí, ale pro naše tělo (a tedy i pro nás) jsou to základní zdroje, základní podpora, díky níž se mohou velmi rychle (a zároveň jemně a stabilně) posouvat věci, které jen na slovem vedených terapiích zpracováváš měsíce.

Doporučená délka setkání a časový rozestup mezi nimi?

Pracuji velmi jemně, aby tělo mělo prostor zaintegrovat novou zkušenost a zároveň abychom jej nezahltili - proto je také délka mých sezení 1,5 hodiny.
Chceš-li se vydat na cestu, je tady pro tebe nabídka balíčku více setkání. Potom mezi jednotlivými sezeními doporučuji rozestup od 1 do 3 týdnů. Dej svému tělu čas a mezi jednotlivá sezení zařad adekvátní rozestup, aby tvé tělo mělo kvalitní prostor na integraci nové zkušenosti.
Soupis celé mé nabídky i s cenami najdeš v Ceníku.

UPOZORNĚNÍ

Pokud vás zajímá jen a pouze technika vaginálního mapování, pak je mi líto, ale takto zaměřená pouze na cíl bez ohledu, zda je to teď a tady opravdu prospěšné pro vaše tělo, pracovat můžu, ale nechci. V naší na výkon zaměřené společnosti je těch „měla bych“ a “musím”, které na sebe ženy kladou až až.

Přicházíte-li za mnou, protože to po vás chce váš partner (a vy věříte, že jste to vy, kdo má problém v sexu), pak počítejte s tím, že nejdříve ze všeho budeme pracovat s vaší vlastní motivací, a jen toto téma často vydá na jedno celé sezení.

Reference

Silvi, včera v noci jsem na sobě aplikovala Tvou metodu, 4 hodiny to trvalo! Při setkání s bolestmi se uvolnilo hodně zloby! Pak dnes ráno chvilečka dodělávky a zmizela stálá bolest hrudní páteře! Zázračná hloubka! Díky
ÁgiPo přednášce o Léčení jizev
Mně i jizvě se daří dobře, ještě ve mně doznívá masáž.... A hlavně mám najednou pocit nějaké větší vnitřní síly a pohody, nejsem „přepůlená“ 😉 Doma si jizvičku masíruji, nebo aspoň hladím, rituál jsem si ještě nezavedla, ale dělám to pravidelně i intuitivně 🙂 Nějak se teď ráda hladím.
KláraLéčení jizev
Je to jako bych chtěla plout na člunu na moři, ale ten člun byl vyfouknutý... A teď se mu naplnila jedna kapsa 🙂
ŠtěpánkaProbuzení ženské intimity

Chceš objevit sílu a potenciál
svého těla a své intimity?

Chceš ve svém životě zažívat vášeň a naplno si užívat své tělo?

Soupis celé mé nabídky i s cenami najdeš v Ceníku.