Zaveďme „NEDĚLEní“

22.1. 2023Silvie Šabacká431x

„Mami a jaké je vlastně tvoje slovo roku?“, ptá se mě dcera, když se jí konečně po celodenním kaligrafickém úsilí podařilo to její přenést na papír / plakátek tak, že už s ním byla spokojená.
„Realizace,“ odpovídám s úsměvem.
„Oh nééé, tak to nechci vidět tento rok.“ dívá se na mě trochu zděšeně.

Onehdá jsem přemýšlela, kolik našich krásných českých slov dostalo časem zvláštní až negativní zabarvení. Nemůžu ani říct obyčejné následky a důsledky, protože to rovnou znamená, že druhému otřískávám o hlavu, jak není dost a něco po… Naštěstí na jednom sezení moje klientka použila slovo „konsekvence“ – uf jaká úleva, cizí slovo to svou neutralitou zachránilo.
Takže se vůbec nedivím, že když své dceři prozradím, že tento rok má u mě prim právě realizace, že se vyděsí.

Jasně všichni někde uvnitř sebe víme, že život nestojí jenom na povinnostech, úkolech a plnění všech těch „musím“, „měl/a bych“, „je potřeba“. Ale jak to v tom každodenním šfuňku zařídit? Jak to zrealizovat (hi hi, vidíte, jak se to moje slovo roku hodí ;))

Dopřát si opravdový luxus

Nebudu vám tady sepisovat x osvědčených doporučení. Mám tip jenom jeden. Ne proto, že je jediný ten nejúžasnější a nejzázračnější a všichni jej musíme začít aplikovat. Brrr, to když někde vidím, už z toho mám osypky.
Je jeden, protože zrovna dnes je neděle a já vám všem přeju zažívat ten opravdový luxus, kdy můžeme svou pozornost zaměřit jen na jednu věc. A nic víc.

Kdy jindy než v neděli si užít NEDĚLEní?

Aspoň jeden jediný den v týdnu malinko zvolnit a udělat si chvíli na to, co je tak obyčejně fajn. Může to být klidně něco, co nemá žádný účel nebo praktické použití. Možná jste slýchávali v dětství: „Zase děláš ty zbytečnosti?“ nebo „Tím se neuživíš.“ nebo „Zase se tu válíš?.“
Jo, tak na tyhle negativní nálepky se už můžete vykašlat a přesně DO TOHO se prostě dnes můžete pustit.
Co říkáte?

Dát prostor svým hlubokým přáním
a vlastní tvořivosti

Dokud zbývá v našem životě čas i na „neužitečné“ činnosti, je to reálný důkaz, že opravdu ŽIJEME.

Opravdu můžete dát prostor svým hlubokým přáním a vlastní tvořivosti. Oprášit krabici, ve které už dlouho máte nakoupené potřebné pomůcky. A jen se jednoduše nerušeně soustředit teď na tuhle jednu činnost. Jako my na naše kaligrafické písmo – dolů tlustá čárá, nahoru tenká, dolů tlustá, nahoru tenká… a tak pořád dokola… až vám pod rukama vznikne krása.
Zázračné kouzlo může působit:

  • soustředěním se na jednu pravidelně opakující se činnost si krásně vyčistíte hlavu,
  • vezmete-li do rukou jehly, nitě, háčky, drátky… jemná motorika úplně sama dokáže vypustit z těla za týden nasbírané stresy a přetlaky,
  • tím, že se věnujete něčemu „neužitečnému“ zmizí očekávání výsledků a vy se jednoduše položíte do procesu tvorby a ve vás vevnitř se začne tetelit ten nádherný hřejivý pocit.

Za to vše to myslím stojí, co říkáte? Přidáte se a zavedete #nedělení spolu s námi taky? 🙂

Vykročila na cestu životem, kde nemusí volit kompromisy, kde už nemusí dělat nic na sílu, přes sebe, kde se nemusí snažit, aby se jednou někdy v budoucnu cítila šťastná a naplněná.
V zimě r. 2015 se totiž na výcviku Somatic experiencing® rozhodla, že chce být HNED TEĎ emocionálně stabilní a šťastná. Toto rozhodnutí radikálně proměnilo její život. A ona zjistila, že když zaměří pozornost na své zdroje, pak bez ohledu na to, jak náročné období zrovna prožívá, může být ZÁROVEŇ spojena s tím, co jí přináší radost a hlubokou vnitřní spokojenost.

Cestu k tomuto velkému triumfu teď s velkým nadšením ukazuje i svým klientkám a klientům. Ať v rámci individuálních sezení nebo na seminářích a ženských kruzích.
Někdy stačí tak málo, jen přehodit výhybku v hlavě :)

Silvie je také spolu-autorkou láskyplného průvodce Péče o jizvy. Baví ji propojovat vše dobré a zdrojující, ať už v jednom lidském těle, či v širší síti skvělých lidí, proto je také zakladatelkou centra osobního rozvoje Cesta integrity v Brně.

Můžete jí napsat na mail Jsem@VeSvemTeleDoma.cz nebo se přidat do její Facebookové skupiny: Útočiště.
Komentáře