Zaveďme „NEDĚLEní“

22.1. 2023Silvie Šabacká465x

„Mami a jaké je vlastně tvoje slovo roku?“, ptá se mě dcera, když se jí konečně po celodenním kaligrafickém úsilí podařilo to její přenést na papír / plakátek tak, že už s ním byla spokojená.
„Realizace,“ odpovídám s úsměvem.
„Oh nééé, tak to nechci vidět tento rok.“ dívá se na mě trochu zděšeně.

Onehdá jsem přemýšlela, kolik našich krásných českých slov dostalo časem zvláštní až negativní zabarvení. Nemůžu ani říct obyčejné následky a důsledky, protože to rovnou znamená, že druhému otřískávám o hlavu, jak není dost a něco po… Naštěstí na jednom sezení moje klientka použila slovo „konsekvence“ – uf jaká úleva, cizí slovo to svou neutralitou zachránilo.
Takže se vůbec nedivím, že když své dceři prozradím, že tento rok má u mě prim právě realizace, že se vyděsí.

Jasně všichni někde uvnitř sebe víme, že život nestojí jenom na povinnostech, úkolech a plnění všech těch „musím“, „měl/a bych“, „je potřeba“. Ale jak to v tom každodenním šfuňku zařídit? Jak to zrealizovat (hi hi, vidíte, jak se to moje slovo roku hodí ;))

Dopřát si opravdový luxus

Nebudu vám tady sepisovat x osvědčených doporučení. Mám tip jenom jeden. Ne proto, že je jediný ten nejúžasnější a nejzázračnější a všichni jej musíme začít aplikovat. Brrr, to když někde vidím, už z toho mám osypky.
Je jeden, protože zrovna dnes je neděle a já vám všem přeju zažívat ten opravdový luxus, kdy můžeme svou pozornost zaměřit jen na jednu věc. A nic víc.

Kdy jindy než v neděli si užít NEDĚLEní?

Aspoň jeden jediný den v týdnu malinko zvolnit a udělat si chvíli na to, co je tak obyčejně fajn. Může to být klidně něco, co nemá žádný účel nebo praktické použití. Možná jste slýchávali v dětství: „Zase děláš ty zbytečnosti?“ nebo „Tím se neuživíš.“ nebo „Zase se tu válíš?.“
Jo, tak na tyhle negativní nálepky se už můžete vykašlat a přesně DO TOHO se prostě dnes můžete pustit.
Co říkáte?

Dát prostor svým hlubokým přáním
a vlastní tvořivosti

Dokud zbývá v našem životě čas i na „neužitečné“ činnosti, je to reálný důkaz, že opravdu ŽIJEME.

Opravdu můžete dát prostor svým hlubokým přáním a vlastní tvořivosti. Oprášit krabici, ve které už dlouho máte nakoupené potřebné pomůcky. A jen se jednoduše nerušeně soustředit teď na tuhle jednu činnost. Jako my na naše kaligrafické písmo – dolů tlustá čárá, nahoru tenká, dolů tlustá, nahoru tenká… a tak pořád dokola… až vám pod rukama vznikne krása.
Zázračné kouzlo může působit:

  • soustředěním se na jednu pravidelně opakující se činnost si krásně vyčistíte hlavu,
  • vezmete-li do rukou jehly, nitě, háčky, drátky… jemná motorika úplně sama dokáže vypustit z těla za týden nasbírané stresy a přetlaky,
  • tím, že se věnujete něčemu „neužitečnému“ zmizí očekávání výsledků a vy se jednoduše položíte do procesu tvorby a ve vás vevnitř se začne tetelit ten nádherný hřejivý pocit.

Za to vše to myslím stojí, co říkáte? Přidáte se a zavedete #nedělení spolu s námi taky? 🙂

💎 Najdi se mnou odvahu být (znovu) šťastná. 🍀 BEZ přetěžování se, snažení a makání na sobě, NAOPAK postupně, s ohleduplností k signálům svého těla, šetrně po 💧 kapkách a malých krůčcích, ať tvůj nervový systém stíhá změny trávit. Jsem mentorka pro tvůj zdravý život v rovnováze ⚖️ opírající se o terapeutický přístup Somatic experiencing®.
Komentáře