4 nejvíce sexy slova, která Muž může říci Ženě

30.9. 2017Silvie Šabacká13776x

Miluji pohledy zralých mužů. Proto na svůj blog přináším také překlad tohoto úžasného článku (Článek přeložen z anglického originálu od Bryana Reevese: The Sexiest 3 Words a Man Can Say to a Women.).

Jaká jsou tedy ta nejvíce sexy slova z úst muže? Nechám tedy teď mluvit Bryana:Moc tě miluju, lásko.
(Ne.)

Dnes vypadáš fakt nádherně. (Taky ne.)

Chtěla bys jít nakupovat? (Záleží, jak to řeknete, ale pořád ne.)

Jak se má mamka? (Už vůbec ne – to v ní akorát vzbudí podezření.)

Všechny tyto věty zní ženám dobře a mnoho z nich je rádo od svých partnerů uslyší, protože vy i já moc dobře víme, že ženy prostě milují, když se o ně zajímáme.

Žádná z těchto vět však sama o sobě nezapříčiní to, že se vaše partnerka bude chtít plně odevzdat do vašeho mužného objetí.

Zrovna jsme pili kafe s mojí kamarádkou, když se rozpovídala o svém novém partnerovi. Byl vzdělaný, laskavý, milující a inteligentní a kromě toho byl umělec a ve svém oboru vynikal. Cítila, že narazila na dobrého muže a byla s ním šťastná. Když mi začala popisovat jejich první společné ráno, naprosto se rozzářila.

Tahle kamarádka má totiž psa, který ji každé ráno vzbudí, ona vstane z postele a jde ho vyvenčit – zahalená do mlhavého oparu ospalého kómatu, ze kterého ještě nevnímá svět. Toho konkrétního rána se ji její pes zase snažil vytáhnout z postele, JENŽE – místo ní otevřel oči její nový milenec, podíval se na ni s lehkým zaváháním a vyslovil ta čtyři nejvíce magická slova, která kdy od muže slyšela. Líčila mi, jak ta slova sklouzla po jeho mužných rtech hladce jako voda po říčním kameni a přitom zněla pevně a rozhodně jako kovadlina. Právě v tu chvíli si dovolila se uvolnit a rozplynout se v blaženosti. Ta čtyči slova totiž způsobila, že se cítila naprosto ochráněná a opečovaná láskou tohoto muže.

„Nech to na mě.“

Vyslovil přesně tuhle větu.

„Já se teď postarám o tuto situaci, protože jen tak se mohu v tomto okamžiku zachovat jako muž a dát ti najevo, jak moc si vážím tvé ženskosti a toho, že jsi vstoupila do mého života. Právě mám možnost ti ukázat, jak moc jsi pro mě důležitá. A proto trvám na tom, abys zůstala v teple zachumlaná v peřinách a dál se oddávala blaženému snění.“

Ve skutečnosti vyslovil pouze ta první čtyři slova. Ten druhý odstavec je moje interpretace toho, co si myslím, že moje přítelkyně za těmito slovy slyšela. Navíc – on ta slova pouze nevyslovil, on je nakonec i zrealizoval. Byla z toho tak nadšená, že byste si přinejmenším mysleli, že jí snad koupil Eiffelovku. Přitom opravdu všechno, co toho rána udělal, bylo, že jí vyvenčil psa.

On ta slova pouze nevyslovil, on je také zrealizoval.

Jak často se váš muž stará o vaše potřeby?

Mám pocit, že žijeme v době, kdy jsou ženy podporovány v tom, aby se o sebe dokázaly postarat tak, jako nikdy předtím. Já sám jsem byl v takové myšlence vychován.

Během svého dětství jsem často pozoroval svou matku i svou nevlastní matku – dvě úžasné silné ženy – jak nesčetněkrát říkají „Nech to na mě.“ mému otci, mému nevlastnímu otci i mně. Obě byly pracující ženy s velkými životními ideály, které nikdy nevypadaly, že by „potřebovaly“ muže. Z čehož jsem já usoudil, že každá pravá žena nepotřebuje muže.

Tento model jsem pak nevyhnutelně adaptoval na svůj ideální protejšek – ženu, která mě nikdy nepotřebuje.

Uznávám rovnocennost ve smyslu lidské hodnoty a toho, že všechny ženy mají nárok na stejná práva jako muži. Nicméně – toto mé vnímání rovnocennosti na jednu stranu naprosto přehlíží některé faktory, ve kterých já a moje ženské protějšky skutečně odlišní jsme.

Muži a ženy touží po odlišných věcech. Máme rozdílné vnímaní života a světa a dokonce často chceme odlišné věci jeden od druhého.

Například jenom objímat ženu nebo se s ní milovat, je často úplně jiný zážitek pro mě, než je pro mé partnerky.

Osobně se s ženou neobjímám proto, abych se cítil v jejích rukách v bezpečí. Když ji držím ve svých rukách, cítím se silně, téměř královsky – jako by můj momentální smysl života spočíval jenom v tom, že jí poskytuji jistotu mých silných paží. Moje partnerky (naproti tomu) se velmi často vyjádřily, že to, co milují nejvíce na mém objetí je to, že se cítí v bezpečí, fyzicky i psychicky, že mohou v klidu odpočívat a vědí, že v tu chvíli jsou chráněny od únavné chaotičnosti celého světa. Mám pocit, jako kdyby se jenom díky jednomu intenzivnímu objetí v tu chvíli propojily dva naprosto odlišné světy.

Je něco hluboce přitažlivého na ženě, která se o sebe umí opravdu postarat a zároveň si dokáže užívat, že o ni pečuji.

To, že jsem často zápasil v mnoha mých intimních vztazích se ženami, bylo podle mého názoru způsobeno i tím, že jsem tyto rozdíly nebral v úvahu. A zcela jistě byla jedním z faktorů i moje neschopnost vystoupit v různých situacích a říct mým partnerkám a vlastně i sám sobě – „Nech to na mě.“.

Když se dívám ve svém životě zpět, až příliš mnohokrát vidím, jak jsem svoje partnerky nechal, aby na věci zůstávaly samy mnohem častěji, než bylo nutné. Začínalo to tím, že jsem je nechával rozhodnout, kam půjdeme na jídlo a končilo tehdy, když jsem se vypařil pokaždé, když měly slabé chvilky a já neměl kapacitu je v takových chvílích bezpodmínečně milovat. A až příliš často jsem selhal, když jsem se nepostavil a jednoduše neřekl – „Nech to na mě.“.

Což prostě znamená, že jsem soustavně selhával ve sdělení: „Miláčku, můžeš se klidně uvolnit a uvěřit, že všechno bude naprosto v pořádku. Protože já mám sílu, disciplínu, statečnost, vizi a v neposlední řadě neochvějnou vytrvalost, abych nás oba dva podržel v každé nepříjemné chvíli a nasměroval nás bezpečně novým směrem, kde spolu opět budeme žít v harmonii a lehkosti.“

Pravdou ale je, že já jsem vlastně vždycky toužil spíš po ženě, která se o sebe dokáže postarat. Je to pro mě naprosto v pořádku a připadá mi to přirozené. Myslím si totiž, že každý dospělý jedinec by měl být schopný postarat se sám o sebe. Rozhodně nechci partnerku, která ode mě očekává, že okolo ní budu celý den poskakovat a papouškovat pro ni: Nech to na mě. jenom proto, aby se ona mohla celý den válet v posteli. Protože to by bylo naprosto vyčerpávající pro mě a v konečném důsledku i pro ni.

Nejsem Superman.

A ona není bezmocná.

I přesto – je něco hluboce přitažlivého na ženě, která se o sebe umí opravdu postarat a zároveň si dokáže užívat, že o ni pečuji a odevzdat se mé větě:

„Nech to na mě.“


Díky Bryane za tato slova.
Silvie

Vykročila na cestu životem, kde nemusí volit kompromisy, kde už nemusí dělat nic na sílu, přes sebe, kde se nemusí snažit, aby se jednou někdy v budoucnu cítila šťastná a naplněná.
V zimě r. 2015 se totiž na výcviku Somatic experiencing® rozhodla, že chce být HNED TEĎ emocionálně stabilní a šťastná. Toto rozhodnutí radikálně proměnilo její život. A ona zjistila, že když zaměří pozornost na své zdroje, pak bez ohledu na to, jak náročné období zrovna prožívá, může být ZÁROVEŇ spojena s tím, co jí přináší radost a hlubokou vnitřní spokojenost.

Cestu k tomuto velkému triumfu teď s velkým nadšením ukazuje i svým klientkám a klientům. Ať v rámci individuálních sezení nebo na seminářích a ženských kruzích.
Někdy stačí tak málo, jen přehodit výhybku v hlavě :)

Silvie je také spolu-autorkou láskyplného průvodce Péče o jizvy. Baví ji propojovat vše dobré a zdrojující, ať už v jednom lidském těle, či v širší síti skvělých lidí, proto je také zakladatelkou centra osobního rozvoje Cesta integrity v Brně.

Můžete jí napsat na mail Jsem@VeSvemTeleDoma.cz nebo se přidat do její Facebookové skupiny: Útočiště.
Komentáře