Vaginální mapování – kdy ANO a kdy určitě NE

23.3. 2017Silvie Šabacká4175x

Vaginální mapování je jednou z řady technik práce s tělem v rámci profese Sexological bodywork, o které se poslední dobou hodně mluví a láká více a více žen. Může velmi napomoci v rozvoji ženské sexuality, ale ne vždy je tělo ženy připraveno na intimní práci nebo na ní není připraveno hned.

Malý vesmír v nás

Ženské pohlaví (chceš-li raději líbivější sanskrtský výraz jóni) spolu s dělohou je malý vesmír. Je v něm uložena ženská moudrost i smyslnost, ale také bolestivé či nepříjemné prožitky (bolestivá menstruace, lékařské zákroky, necitlivé milování, problematický porod…). Někdy je bolest tak veliká, že se proti ní obrníme, což v řeči těla znamená, že na daném místě znecitlivíme. Často se děje to, že necitlivost přichází pomalu a nenápadně – s každým milováním, kdy tě něco zabolí a ty to přejdeš s tím, že „to vydržíš“.

Co je vaginální mapování?

Výsledkem je, že cítíš, že tvůj potenciál být v radosti, zářit a prožívat rozkoš je větší, ale nevíš jak na to a tedy k tomu nedokážeš vést ani svého partnera.
Nejlepším způsobem, jak uvolnit bolest a znovu oživit tato znecitlivělá intimní místa, může být právě vaginální mapování – velmi silná a účinná technika, která díky doteku a zaměření pozornosti k danému místu doteku, může velmi účinně napomoci zvýšit citlivost a vnímavost, uvolnit zatnuté poševní svaly či rozpustit bolest zjizvené tkáně. A právě proto, že je tak silnou technikou, nemusí být jednoznačně hned pro všechny.

Nejdřív léčení jizev

Může se také stát, že tvá sexualita se naprosto promění i po sekci – důvod je nasnadě – jizva (a tedy často ztuhlá a znecitlivělá tkáň) v podbřišku je opravdu jen pár centimetrů od míst, kde je ukrytý zdroj vnitřního ženského potěšení (G oblast ukrytá za stydkou kostí Venušina pahorku). Potom je dobré se nejdříve pověnovat bříšku a císařské jizvě a pokud budeš vnímat, že je to stále potřeba, až následně jizvu a necitlivou tkáň rozmasírovat také “zevnitř” pomocí vaginálního mapování.

Vaginální mapování není všelék

Ale! Pokud si v běhu rodinného života neumíš najít ani chvilku pro sebe, aby se tvé tělo mohlo uvolnit, myslíš, že léčení intimity ti v tom pomůže? Pokud nemáš chuť na milování s partnerem, opravdu věříš, že to je jen a pouze tvou “chybou”? Pokud máš dlouhodobý problém se dostat z hlavy do těla, neznáš svůj rytmus a nedokážeš si uvědomit natož říct, co by se ti líbilo, milování zařazuješ jen kvůli partnerovi a už si nepamatuješ, kdy naposledy ses mohla uvolnit a užít si přítomný okamžik, pak je více než zřejmé, že když se neuvolní tvé tělo, neuvolní se ani tvá jóni, aby tě následně mohla dovést i k extatickým prožitkům. Jednoduše řečeno, když nezvládáš užívat si ani pohlazení na těle, vaginální mapování to mávnutím kouzelného proutku nezmění, ale naopak potřebuješ nastolit svůj vztah k sobě, ke svému tělu a dotekům od základů díky jiným způsobům body-terapie.

Naše sexualita je dokonalým zrcadlem toho, jaký máme vztah sami k sobě, jak umíme (jestli vůbec) vnímat své tělo, jestli sebe známe a víme, co nám dělá dobře a umíme si o to také říct…

💎 Najdi se mnou odvahu být (znovu) šťastná. 🍀 BEZ přetěžování se, snažení a makání na sobě, NAOPAK postupně, s ohleduplností k signálům svého těla, šetrně po 💧 kapkách a malých krůčcích, ať tvůj nervový systém stíhá změny trávit. Jsem mentorka pro tvůj zdravý život v rovnováze ⚖️ opírající se o terapeutický přístup Somatic experiencing®.
Komentáře